Montáže topení Hradec Králové | Instalace systémů vytápění

Náklady na topení bývají obvykle největší položkou při financování provozu domácnosti kdekoli v Hradci Králové. Proto pečlivý výběr instalatérské firmy, která provede naprojektování, dodání, montáž a oživení otopného systému je nejméně stejně důležitý, jako je důkladné zateplení stavby.

Správná montáž otopného systému v souladu s doporučenými technologickými postupy výrobců komponentů vytápění je zásadním předpokladem bezchybné funkce a ekonomického provozu celého systému vytápění. Chybná, neodborná nebo ledabylá montáž systému vytápění mohou znehodnotit investici do nového vytápění anebo do rekonstrukce otopného systému. Například špatný svar nebo zmáčknutá trubka v místě ohybu třeba i na neviditelném zazděném místě může mít negativní vliv na průtočnost topné vody otopným systémem, sníží výkon otopného systému a životnost čerpadla a navýší náklady na topení až o několik tisíc korun za sezónu, jak se o tom lze přesvědčit při inspekcích závad vytápění v mnoha domech v Hradci Králové a kdekoli v Královéhradeckém kraji. Výběr solidní topenářské firmy, disponující kvalifikovanými a spolehlivýni topenáři by se tedy neměl podceňovat.

Topenáři Hradec Králové provádějí odborné montáže všech druhů vytápění

Naši Instalatéři Hradec Králové se specializací na systémy vytápění nabízejí montáže všech druhů otopných systémů v obytných domech i komerčních objektech nebo institucích v Hradci Králové, v okolí Hradce Králové a v Královéhradeckém kraji. Topenáři Hradec Králové provádějí instalace všech komponentů zvoleného otopného systému a nabízejí komplexní řešení vytápění.

Montáže topidel a tepelných zdrojů

Kvalitní, moderní a efektivní topidla jsou základním prvkem otopného systému. Významnou měrou rozhodují o ekonomice provozu vytápění budovy. Topenáři Hradec Králové nabízejí montáže moderních topidel a alternativních zdrojů tepla všech v Hradci Králové používaných technologií :

 • Topidla na tuhá paliva - montáže kotlů na tuhá paliva, ohřívačů vody, kamen a krbů na dřevo, uhlí, koks, pelety, biomasu
 • Topidla na kapalná paliva - montáže kotlů na topné oleje a naftu
 • Topidla na plynná paliva - montáže kotlů na zemní plyn, plynových přímotopů, plynových ohřívačů vody
 • Topidla na elektřinu - montáže elektrických kotlů, elektrických krbů, elektrických kamen, , elektrických ohřívačů vody, elektrických přímotopů, elektrických konvektorů, infratopení
 • Tepelná čerpadla - montáže tepelných čerpadel, umožňujících ekonomické vytápění s využitím tepelného potenciálu země, vzduchu a vody s pomocí moderních technologií
 • Solární kolektory - montáže solárních kolektorů, umožňujících efektivní využití tepelného potenciálu Slunce k vytápění a k ohřevu teplé užitkové vody

 


Montáže otopných těles

Otopná tělesa předávají teplo vyrobené topidlem a dopravené rozvody tepla do místnosti. Materiál, tvar a provedení otopných těles významně ovlivňují efektivitu vytápění. Topenáři Hradec Králové provádějí montáže otopných těles v Hradci Králové a okolí a v Královéhradeckém kraji od prověřených výrobců se zaručenou vysokou účinností a spolehlivostí.

 • Radiátory - montáže teplovodních otopných těles, určených ke konvekčnímu i sálavému vytápění místností
 • Konvektory - montáže teplovodních nebo teplovzdušných otopných těles se zdůrazněnou konvekční složkou vytápění v různých provedeních - podlahové konvektory, nástěnné konvektory, podparapetní konvektory, stropní konvektory, samostojné konvektory, přenosné konvektory
 • Desková otopná tělesa - montáže radiátorů s deskovou konstrukcí - úspora místa a vysoký topný výkon
 • Článková otopná tělesa - montáže radiátorů s žebrovou konstrukcí - klasická prověřená technologie topení
 • Trubková otopná tělesa - montáže radiátorů s trubkovou konstrukcí - nejčastěji využívané jako koupelnové radiátory
 • Přímotopy - montáže přímotopů - topidel a otopných těles v jednom - jednoduchá konstrukce a levná, rychlá instalace

 


Montáže rozvodů tepla a celých systémů vytápění

Kvalitně a moderně provedené rozvody tepla jsou třetí podstatnou konstrukční částí otopného systému, která má vliv na spolehlivost a efektivitu provozu celého systému vytápění. Jejich provedení určuje zvolený systém vytápění. Topenáři Hradec Králové nabízejí montáže rozvodů tepla a instalace všech systémů vytápění v Hradci Králové a okolí a v Královéhradeckém kraji v souladu s moderními stavebními technologiemi a technologickými postupy doporučenými výrobci komponentů vytápění. Zajistíme tak ekonomický provoz a maximální spolehlivost Vašeho systému vytápění. Provádíme montáže a instalace všech systémů rozvodů tepla :

 • Teplovodní vytápění - montáže systémů vytápění teplou vodou - ohřev probíhá v teplovodních topidlech, tepelných čerpadlech nebo solárních kolektorech a přenos tepla do místnosti zajišťují teplovodní otopná tělesa.
 • Teplovzdušné vytápění - montáže systémů vytápění teplým vzduchem - ohřev vzduchu zajišťují teplovzdušná zařízení, klimatizační jednotky anebo tepelná čerpadla, rozvody teplého vzduchu jsou vedeny teplovzdušnými potrubními rozvody s pomocí ventilátorů.
 • Elektrické vytápění - montáže systémů vytápění bez nutnosti budování systémů rozvodů tepla - otopná tělesa jsou zároveň topidly a nazývají se elektrické přímotopy. Speciálním druhem elektrického vytápění je infravytápění - vytápění infračervenými panely.
 • Podlahové vytápění - montáže systémů teplovodního vytápění, u něhož je teplá voda vedená v trubkách zabudovaných v podlaze a rozvody tepla se tak obejdou bez otopných těles.
 • Stěnové vytápění - montáže systémů teplovodního vytápění obdobného jako podlahové vytápění - trubky jsou ale vedeny ve stěnách místností. Speciálními druhy stěnového vytápění jsou pak stropní vytápění a vytápění infrapanely.

Topenáři Hradec Králové provádějí montáže všech systémů vytápění z pohledu vzájemného umístění topidel a vytápěných místností či objektů :

 • Lokální vytápění - instalace lokálních topidel - krby, kamna, přímotopy
 • Etážové vytápění - instalace systémů vytápění jednoho bytu nebo podlaží z centrálního topidla pomocí rozvodů tepla a otopných těles
 • Ústřední vytápění - instalace systémů vytápění celých domů z jednoho topidla či kotelny
 • Dálkové vytápění - instalace systémů vytápění obytných bloků, čtvrtí, měst, továren, institucí, škol, nemocnic apod. ze společné centrální kotelny nebo teplárny

 


Montáže systémů pro regulaci tepla

Systémy regulace tepla od renomovaných výrobců, instalované a nastavené podle pokynů výrobců otopných systémů, s ohledem na tepelné parametry vytápěného objektu a místností, rozhodují o dlouhodobě ekonomickém provozu celého systému, ale také o komfortu bydlení a užívání vytápěných budov v Hradci Králové. Instalatéři Hradec Králové provádějí montáže regulačních prvků vytápění v Hradci Králové a okolí a v Královéhradeckém kraji zásadně v souladu s doporučením výrobců a na základě měření a výpočtu tepelných parametrů vytápěných místností, čímž zajistí maximální dosažetelnou efektivitu topení a komfort užívání objektu.

odeslat poptávku na instalatérské práce Hradec Králové

 


Doporučujeme : Naši instalatéři provádějí montáže vytápění také v dalších městech České republiky.  Instalatéři Ekomplex disponují odborníky také v oborech vodoinstalatér, plynoinstalatér a instalatér alternativních zdrojů tepla.